XXIV. Gazteen Antzerki Topaketa”

0

XXIV. Gazteen Antzerki Topaketa”

Non: Donostia-San Sebastián
Lekua:  Donostiako beste auzo eta guneakHasiera:  2012/05/4
Bukaera: 2012/06/14
Sarrerak: 3 €
Antolatzailea: Donostiako Udala Gazteria Giza Eskubideak Atala

Egia eta Lugaritz Kultur Etxeek eta Antzoki Zaharrak oihalak altxatuko dituzte “XXIV. Gazteen Antzerki Topaketari” harrera egiteko.

Udaberri garai honetan ohikoa den moduan, hiriko antzerki talde gazteen lanak aurkezteko garaia da, eta horretarako, Gazteen Antzerki Topaketa agertokirik aproposena bihurtu da urte hauetan zehar.
Hogei talde baino gehiagok hartuko dute parte edizio honetan, eta haientzat udal eszenatokiak jarri dira eskuragarri.
Bertan, azken hilabete hauetan zehar saiakera eta esfortzu izugarriarekin landutako antzezlanak taularatuko dituzte, hiriko antzerki harrobiak duen indarra bermatuz.
Beraz, lehenik eta behin eskerrak eman nahi diet talde hauei guztiei antzezlan fresko eta bizi beterikoez gozatzeko aukera eskaintzeagatik, eta bestalde, bai gazteei bai herritar guztiei antzokietara gerturatzeko gonbita luzatu nahiko nieke.
Oihala jasota!

 

EGITARAUA:

Maiatzak 4, ostirala:

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: Nasdrovia
    • Obra: El Circo del Bol
    • Egilea: Talde sormena
      • Hizkuntza: Gaztelera

Maiatzak 6, igandea:

  • 19:00etan: Antzoki Zaharra
    • Taldea: La Rata India
    • Obra: Tres
    • Egilea: Juan Carlos Rubio
      • Hizkuntza: Gaztelera

Maiatzak 7, astelehena:

  • 11:00etan: Gazteszena
    • Taldea: Bidebieta Institutua
    • Obra: Las Nubes de Otoño
    • Egilea: Aitor Navarro
      • Hizkuntza: Gaztelera

Maiatzak 21, astelehena:

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: Marga Altolaguirre
    • Obra: Volpone
    • Egilea: David Amitín y Mauricio Kartun (Egokitzapena: Ben Jonson)
      • Hizkuntza: Gaztelera

Maiatzak 22, asteartea:

  • 19:30ean: Gazteszena
    • Taldea: Sudur punti
    • Obra: Baserrian Galdurik
    • Egilea: Talde sormena
      • Hizkuntza: Euskara

Maiatzak 23, asteazkena:

  • 19:30ean: Gazteszena
    • Taldea: LagunessBortz
    • Obra: Beldurrei ateak itxi
    • Egilea: Aitziber Ayesta & Talde sormena
      • Hizkuntza: Euskara

Maiatzak 24, osteguna:

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: IVIM Antzerki Taldea
    • Obra: Trabajo para siete
    • Egilea: Talde sormena
      • Hizkuntza: Gaztelera

Maiatzak 25, ostirala:

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra
    • Taldea: Zurriola Antzerki Eskola
    • Obra: Dirua
    • Egilea: Aristófanes
      • Hizkuntza: Euskara

Maiatzak 27, igandea:

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: Ezezagunok / L@s Desconocid@s Antzerki Taldea
    • Obra: La Felicidad de estar enferm@
    • Egilea: Carlos Sarrió
      • Hizkuntza: Gaztelera

Maiatzak 28, astelehena:

  • 20:00etan: Gazteszena.
    • Taldea: Espresiogunea 1 eta Dantza Gunea
    • Obra: Reescribiendo ‘El Principito’
    • Egilea: Saint-Exúpery (Egokitzapena: Maite Agirre)
      • Hizkuntza: Gaztelera

Maiatzak 29, asteartea:

  • 12:00etan: Lugaritz.
    • Taldea: Zurriola Antzerki Eskola
    • Obra: Hamelingo Flautista
    • Egilea: Grimm Anaiak
      • Hizkuntza: Euskara

Maiatzak 30, asteazkena:

  • 20:00etan: Lugaritz.
    • Taldea: Zurriola Antzerki Eskola
    • Obra: Udako gau bateko
    • Egilea: William Shakespeare
      • Hizkuntza: Euskara

Ekainak 2, larunbata:

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: Boxtok
    • Obra: Gertaerei begira
    • Egilea: Talde sormena
      • Hizkuntza: Euskara

Ekainak 7, osteguna:

  • 20:00etan: Lugaritz.
    • Taldea: Zurriola Antzerki Eskola
    • Obra: Hitzezko erasoa
    • Egilea: Miguel Albaladejo & Elvira Lindo
      • Hizkuntza: Euskara

Ekainak 11, astelehena:

  • 12:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: Ezinean
    • Obra: Din Dan Don!
    • Egilea: Talde sormena
      • Hizkuntza: Euskara

 

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: IVIM Antzerki Taldea
    • Obra: Criaturas
    • Egilea: Sergi Belbel
      • Hizkuntza: Gaztelera

Ekainak 12, asteartea:

  • 12:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: Binahi
    • Obra: Love Actually
    • Egilea: Richard Curtis
      • Hizkuntza: Gaztelera

 

  • 18:00etan: Lugaritz.
    • Taldea: Marga Altolaguirre
    • Obra: Cleta’s Volta
    • Egilea: Talde sormena
      • Hizkuntza: Gaztelera

 

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: Tiragul
    • Obra: Adulterios
    • Egilea: Woody Allen
      • Hizkuntza: Gaztelera

Ekainak 13, asteazkena:

  • 18:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: Marga Altolaguirre
    • Obra: Los Ciegos
    • Egilea: Maurice Materlinck
      • Hizkuntza: Gaztelera

 

  • 20:00etan: Lugaritz.
    • Taldea: Zurriola Antzerki Eskola
    • Obra: 7tik/3
    • Egilea: Talde sormena
      • Hizkuntza: Euskara

Ekainak 14, osteguna:

  • 20:00etan: Antzoki Zaharra.
    • Taldea: La Rata India
    • Obra: Las tres gracias de la casa de enfrente
    • Egilea: Eric Schneider
      • Hizkuntza: Gaztelera

Sarrerak: 3 euro.

Erreserbak: 943 48 19 09 / www.donostiagaztea.org

Antolatzaileak:

  • Donostiako Udala – Gazteria eta Giza Eskubideak Atala
  • Donostia Kultura

 

Sobre el autor

Sin comentarios

Deja un comentario

Nøgen el 27 de diciembre en Donostia

El grupo Nøgen presentará oficialmente en concierto su primer LP Liv til døden el 27 de diciembre en Donostia-San Sebastián. Será el Teatro Principal, a ...
A %d blogueros les gusta esto: